להתייעצות מהירה מלאו את הפרטים הבאים:

4 טיפים לבניה קלה בשטח פרטי

אם יש לכם שטח פרטי ואתם מעוניינים לבצע בו בניה חשוב שתכירו אפשרויות שונות של בניה קלה. מדובר בשיטות בניה יותר מתקדמות שאינן מבוססות על בלוקים מבטון, אשר באמצעותן ניתן לבצע למשל תוספות לבית מגורים קיים, להוסיף יחידות דיור העומדות בפני עצמן, להקים בית חדש מאלף ועד תו, להקים חדרי עבודה ומלאכה ועוד הרשימה ארוכה.

בהנחה שהעבודה מבוצעת באופן מקצועי ורציני בכל השלבים, שיטות של בניה קלה בשטח פרטי יכולות להקנות הרבה יתרונות. למשל, הן מקצרות את משך הבניה על כל המשתמע מכך, הן הרבה פחות מלכלכות ומרעישות, עשויות לחסוך בעלויות, מספקות פתרונות לנושאי בידוד תרמי ואקוסטי וכן הלאה. אז אם אתם שוקלים את הבניה הקלה בשטח הפרטי שלכם, הנה כמה טיפים שכדאי לזכור.

1. חובה לדעת מה מותר ומה אסור

לפני שאתם מתפרעים עם החלומות, ובבניה קלה בהחלט אפשר להגשים חלומות, עליכם להיות בטוחים מה בעצם מותר או אסור לכם להוסיף. את המידע הזה ממש לא קשה להשיג וניתן לקבלו מוועדת תכנון ובניה מקומית על ידי בקשה הנקראת מידע להיתר. למעשה, כאשר מגישים את הבקשה הזו כבר מתחיל תהליך שפותח את התיק. המידע יאפשר להבין אילו תוספות ובאילו שטחים ניתן לבצע, והוא אמנם פשוט להבנה אך היוועצות באיש מקצוע תבהיר את הדברים בוודאות. אם אתם עובדים עם חברתנו הרי שהגשת הבקשה כבר יכולה לעשות לאור התייעצות עם אדריכל. יש לציין כי הגשת הבקשה כרוכה בעלויות של קצת יותר מאלפיים שקלים.

2. בחרו היטב עם מי לעבוד

כאשר מדברים על בניה קלה מתכוונים כאמור לשיטות רבות, לרבות בניה עם עץ, פלדה, אלומיניום ועד למכולות. בשנים האחרונות יותר ויותר קבלנים מאמצים את השיטות האלו אך בישראל הן עדיין יחסית חדשות, ולכן לא כל קבלן או שיפוצניק באמת מחזיק בידע ובניסיון הולם. לכן, כאשר אתם בוחרים את הגורם שאיתו אתם עובדים יש לברר היטב לגבי פרויקטים שביצע בעבר ולהתרשם מהם, לגבי שיטות העבודה וכדומה. מעבר לכך, קיים הבדל בין בניה קלה בשטח פרטי המבוצעת על ידי קבלני משנה רבים, לבין בניה המבוצעת על ידי חברה אחת. לעיתים קרובות ישנו יתרון לחברה שיכולה לבצע את העבודה מתחילתה ועד סופה, החל בשירותי האדריכל ועד לעבודות הגמר. הדבר חוסך הרבה מאוד התרוצצות, כאבי ראש, תיאומים בין בעלי מקצוע וכן הלאה.

3. בקשו, קבלו והשוו הצעות המחיר

אמנם בניה קלה עשויה לחסוך בהוצאות ביחס לבניה רגילה בבלוקים, אבל עדיין מדובר בהוצאות בלתי מבוטלות. הדבר תלוי לא מעט בסוג ובאופי הבניה המבוקשת ובבחירות שתעשו, כמובן בדגש על השטח שייבנה אך גם על בחירות הקשורות לסוג השלד, סוגי החיפויים, הגימורים, התשתיות וכן הלאה – ממש כמו בבניה קונבנציונאלית. לכן, לאחר שפרטי הבניה ידועים ברובם כדאי לבחון את הצעת המחיר מול הצעה נוספת מחברה שאתם סומכים עליה, ולבחור בהצעה היותר משתלמת.

4. היו סבלניים ופתוחים

כאמור, בניה קלה בהחלט יכולה לחסוך בזמן הפרויקט. יחד עם זאת, עדיין מדובר בעבודות המתפרשות על פני מספר חודשים כך שראוי להתאזר בסבלנות. בנוסף, כאשר אתם מצויים בשלבים הראשונים וצריכים להעביר את הרעיון לכדי תוכנית מגובשת, היו פתוחים לרעיונות והצעות של האדריכל ואנשי המקצוע הנוספים בחברה. ייתכן מאוד שהידע והניסיון שלהם יאפשרו לכם לקבל פתרונות יותר מהירים, יותר זולים, יותר איכותיים ויותר מתאימים לצרכים הפרקטיים שלכם, וזאת תוך שהם לוקחים בחשבון את החזון והרצונות שלכם.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני