להתייעצות מהירה מלאו את הפרטים הבאים:

בניה טרומית

המושג בניה טרומית מגיע מהמילה בטרם, בנייה טרומית מכילה את רוב ולעיתים אפילו את כל האלמנטים שנדרשים לבנייה לפני מועד הרכבתם באתר עצמו ובעזרת שינוע על ידי משאיות או ייצור עצמאי באתר בונה הקבלן את הבית בדיוק כמו בניה באבני לגו. א. רסי בניה מתקדמת הינה חברה אשר מתמחה בהקמה, שינוע ושיווק של בתים טרומיים, מומלץ לפנות ולקבל מידע חשוב בנושא זה. בניה באופן כזה חוסכת זמן רב ואנרגיה, ולמעשה מאפשרת עמידה בלוח זמנים צפוף ללא בעיה.

בניה טרומית – איך זה קורה

לפני ההרכבה אפשר לייצר: רצפות, קירות, גגות, וגם  עמודים על פי דרישת הלקוח. 
שיטה זו היא המהירה ביותר ונותנת אפשרות לבניית מבנים חזקים, יציבים ועמידים בלוח זמנים סביר. בכל העולם ישנן  שיטות שונות לבנייה טרומית. בישראל מקובל לייצר אלמנטים של: רצפות בטון, קורות בטון, גגות וגם  קירות בטון. למעשה ניתן גם לייצר קירות בעיצוב אדריכלי בשיטת בנייה טרומית. 

חשוב להבין שבשיטה זו עושים שימוש בכללי הנדסה שונים ולעיתים קרובות מסיביים יותר. שיטה זו לא תתאים לכל מבנה בכל צורה. כמו כן מאוד חשוב  לוודא את אופן חיבור האלמנטים השונים אשר מרכיבים את המבנה. חברה מקצועית תוודא את איכות העבודה של הקבלנים והמוצרים שמתקינים בביתכם. היא גם תפנה אתכם לספקים וקבלנים טובים וזולים יותר, וכל זאת מבלי לפגוע באיכות המוצר ובטיב העבודה אשר מתקיימת בשטח.

מתי זה התחיל

למעשה השיטה היא לא ממש חדשה והתחילו לעשות בה שימוש אחרי מלחמת העולם השנייה כאשר היו זקוקים לבניה להמונים. אין ספק שמאז השתכללה צורת הבניה וכיום משתמשים בחומרים איכותיים ביותר אשר לא נופלים ברמתם מחומרי הבניה הקונבנציונלית. ישנן חברות רבות אשר אימצו את תחום הבניה הטרומית וגליו את היתרונות שבו. מדובר גם בבניה אשר מיטיבה עם הסביבה ומפחיתה מאוד את הנזקים אשר נגרמים מבניה רגילה.

הרבה פחות אנרגיה מושקעת בבניה טרומית ורמת הזיהום הסביבתי הינה נמוכה ביותר שהרי רב הבניה נעשית במפעל. כל מה שנשאר בשטח זה רק לחבר את המבנה לתשתית המים, חשמל וגז.

מהי בניה טרומית ומה הם יתרונותיה

המילה בניה טרומית נובעת כמובן מהשורש ט.ר.ם, כלומר שהיא נעשית בטרם שמתחילים את הבנייה עצמה בשטח. למעשה, לעיתים קרובות חלק מהעבודות נעשות במקביל, כאשר בשטח מבוצעות עבודה הכנה של הקרקע, יסודות וכדומה, ואילו במפעל החברה מכינים את רכיבי המבנה. 

במילים אחרות, בשיטה זו מייצרים חלק מהרכיבים כמו הקירות, הגגות, הרצפות, עמודים, שלד ואפילו חדרים שלמים, לא באתר הבנייה עצמו אלא רק בשטח של החברה. לאחר שרכיבים אלו מוכנים מובילים אותם במשאיות אל אתר הבנייה, מציבים ומחברים אותם בשיטות שונות. בדרך כלל בישראל נהוגה בניה טרומית מבטון אך יש המכלילים בצדק גם סוגים נוספים חומרים כגון בבנייה ירוקה, קרווילות ומבנים יבילים מסוגים שונים, אשר רכיביהם מוכנים כאמור בשטח החברה ולאחר מכן מחוברים באתר הבנייה.

למה דווקא בנייה טרומית?

ראשית, חשוב להדגיש כי בנייה טרומית אינה מתאימה לכל מבנה, לכל אתר ולכל לקוח. יחד עם זאת, בהינתן האפשרות היא בהחלט מציעה מספר יתרונות מהותיים. ראשית, בנייה טרומית יכולה לקצר מאוד את לוחות הזמנים מכיוון שהיא מתקיימת בשטח ייעודי של מפעלי החברה בתנאים מבוקרים. לכן נחסכות שעות עבודה רבות של אנשי מקצוע על תיקון טעויות, סנכרון של עבודות מול אנשי מקצוע אחרים באתר, הצורך לחכות עד שיגיעו חומרי גלם וציוד וכדומה. כמו כן, מכיוון שמדובר במעין “פס ייצור” נחסך זמן רב על היבטים ייחודיים של המבנה, למרות שניתן בהחלט גם להיענות לדרישות אדריכליות מגוונות בסוג זה של בנייה. המשמעות מבחינת הלקוח ברורה: חיסכון בזמן הוא לא רק קיצור זמן ההמתנה עד כניסה למבנה אלא במקרים רבים גם חיסכון בכסף על שכירות.

אם כבר הזכרנו את הכסף חשוב לציין יתרון נוסף של בניה טרומית, והיא חיסכון בעלויות. כפי שראינו, יש כאן קיצור של זמן העבודה ומכיוון שמרכיב מהותי בפרויקט הוא עלות שעת עבודה של בעלי מקצוע, משיגים חיסכון כספי מהותי לעומת בניה רגילה. ואם לא די בכך, מכיוון שחלק משמעותי מפרויקט הבניה לא נעשה באתר עצמו, יש לכך השלכות משמעותית מבחינת איכות הסביבה ובטיחות. כך למשל, באתר בנייה רגיל צפויים לאנשים הגרים בסמיכות לאתר חודשים ארוכים של רעשי מכונות וציוד, לכלוך ואבק, ואילו בניה טרומית בבטון מקצרת למינימום את הטרדה הזו. כמו כן, העבודה בתנאים מבוקרים של ייצור ובנייה מגדילה באופן משמעותי את רמת הבטיחות של העובדים ומקטינה את הסיכון לתאונות עבודה.

בחירה נכונה בחברה לבניה טרומית

חשוב לציין כי בנייה טרומית אינה חפה מחסרונות. כך למשל, למרות היכולת להיענות לדרישות אדריכליות מסוימות, מרחב המשחק אינו גדול כמו בבניה רגילה. לכן, במרבית המקרים בניה טרומית מבטון עדיין משמשת יותר לפרויקטי בנייה ציבוריים גדולים מאשר לבתים פרטיים. בנוסף, במידה שהעבודה אינה מבוצעת על הצד הטוב והמקצועי ביותר עשויות להתגלות בעיות של אטימה בין חיבורי רכיבי המבנה שהורכבו בשטח, ומעבר לכך ישנה מגבלה על העברת תשתיות מים וחשמל יחסית לבניה רגילה.

בדיוק מסיבות אלו חשוב לבחור בחברה רצינית ומנוסה מאוד בתחום בנייה טרומית. דוגמא נאה לכך מהווה חברתנו המתמחה בבניה מתקדמת של מבנים רבועים וניידים בכל שיטות הבנייה. אנו אמונים על ביצוע הפרויקטים בלוחות זמנים קצרים ביותר, לפי התכנון האדריכלי ובתאמה מושלמות לדרישות הלקוחות, ותוך הקפדה בלתי מתפשרת על בטיחות ואמינות. הצוות המקצועי שלנו שכולל הנדסאים ומהנדסים מתחומי הבניין, החשמל, עיצוב הפנים והאדריכלות, מחזיק בניסיון עשיר בתחום וישמח לייעץ גם לכם ולהשיב על כל שאלה.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני