להתייעצות מהירה מלאו את הפרטים הבאים:

בניה ירוקה

כל מי שעבר פעם בסמוך לאתר בניה ראה בוודאי את התכונה הרבה אשר מתקיימת בו. עשרות משאיות, מערבלי בטון, פועלים וערימות של חומרי בניה שונים. לזה מצטרף גם הרעש וזיהום הסביבה שנמשך בדרך כלל מספר חודשים. בניה ירוקה היא שיטה אשר עושה חסד עם הסביבה, משתמשת בחומרים קלים וגורמת להרבה פחות זיהום ורעש. א. רסי בניה מתקדמת מתמחה בבניה קלה, מבנים ניידים ונייחים ויודעת לסיים פרויקטים בזמן הקצר ביותר מבלי להתפשר על איכות הבניה.

בניה ירוקה – יתרונות

כאשר אנו מדברים על בניה ירוקה ישנם יתרונות רבים אשר ניתן להבחין בהם בהשוואה לבניה המסורתית. ככל שמדובר בבניה קלה אז כל העסק תופס תאוצה והפרויקט לא מתמשך על פני חודשים רבים. להלן מספר יתרונות של הבניה הירוקה:

 • מהירות – כאשר מדובר בבניה קלה, הפרויקט יקרום עור וגידים במהירות וניתן יהיה להשלימו בזמן קצר ביותר.
 • ייעוד – את הבניה הקלה ניתן לייעד למטרות שונות כגון כיתות לימוד, מגורים, מחסנים בגדלים שונים ועוד.
 • ניידות – ישנה אפשרות להקים מבנים בשטח או להביא לשטח מבנים מוכנים אשר יוצבו שם לפרק הזמן הנדרש.
 • חוזק – אף שמדובר בבניה קלה אין כל צורך להתפשר על חוזק המבנה. הבניה נעשית על ידי חומרים חזקים ועמידים אשר עומדים בכל מזג אוויר ולא נשחקים במהירות רבה.
 • שמירה על הסביבה – אחד היתרונות הגדולים של בניה ירוקה. פחות רעש וזיהום, שימוש בפחות חומרי בניה מסורתיים ופחות הוצאות של אנרגיה.

בניה ירוקה אתגר עולמי

אחד האתגרים המרכזיים של תחום הבנייה כיום הוא הטמעת היבטים חברתיים וסביבתיים של כל התהליך – לצד שיקולים כמו  איכות הבנייה, כסף או זמן. כל זאת במסגרת מגמה הולכת וגוברת של בנייה ירוקה בארץ ובעולם אשר מהווה חלק ממגמה כללית בעולם העסקי והכלכלי.

בניה ירוקה תהפוך את כל תהליך הבניה לפשוט יותר וכך ניתן יהי לבנות יותר בתים ליותר אנשים. כיוון שמדובר בתהליך זול יותר אז גם תהיה ליותר אנשים גישה לקורת גג. מומלץ לפנות לחברה מקצועית אשר תבצע עבורכם את העבודה. אפשר לפנות ולקבל מידע נוסף בנושא בניה ירוקה.

בנייה ירוקה היא צו השעה 

בסוף העשור השני של שנות האלפיים, כאשר איכות הסביבה הפכה לצו השעה, יותר ויותר אנשים מתעניינים באפשרויות של בנייה קלה המוצעות על ידי חברות מובחרות כדוגמת א.רסי. מדובר בשיטות בניה קלות ומתקדמות שתורמות לאיכות הסביבה בכל היבטיהן, מחומרי הגלם בהם נעשה שימוש, להליכי הבנייה ועד ליצירת סביבת מגורים בריאה וחסכונית.

משמעותה של בנייה ירוקה 

בעשורים האחרונים חלה התדרדרות ניכרת באיכות הסביבה העולמית, הניכרת בין היתר בהתחממות גלובאלית, זיהום אוויר, קרקעות ומקורות מים, גדילה בתחלואה עקב בעיות זיהום, העלמות זנים רבים ושונים של בעלי חיים ועוד. התדרדרות זו הובילה לעלייה במודעות הציבור לנושא ורצונו למצוא פתרונות ברי קיימא לשיפור המצב, בין היתר באמצעות העדפת הליכי בנייה ירוקה על פני בניה מסורתית. המונח בניה ירוקה מתייחס למגוון גישות בניה רב תחומיות ומערכתיות השמות דגש על היבטי סביבה בעלי השפעה ארכות טווח בהליכי תכנון, בניה ותחזוקה של מבנים. מטרתה של בניה זו ליצור מבנים המקטינים את השפעתם על סביבתם באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, חומרים ידידותיים לסביבה וידע ומחקר מעמיק ועדכני בתחום. בנוסף בניה ירוקה מתייחסת גם לאיכות חיים והיא מיועדת לספק סביבת מגורים או עבודה יותר יעילה, נוחה, בריאה וחסכונית. 

הזיהום שיוצר ענף הבניה 

חשוב לדעת כי ענף הבניה אחראי לשליש מצריכת האנרגיה בעולם וחצי מחומרי הגלם המופקים ממשאבים טבעיים. וזה עוד לא הכל, גם חמישים אחוזים מהפסולת בעולם ושליש מגזי החממה הנפלטים לאטמוספרה מקורם בענף הבנייה. כפועל יוצא מכך בעשורים האחרונים עולה החשיבות של נטישת שיטות בניה ישנות ומעבר לשיטות בניה מתקדמות וירוקות, ידידותיות לסביבה. לשיטות בנייה אלו יש יכולת להפחית באופן מהותי את רמת הזיהום והפגיעה בסביבה, בין היתר על ידי שימוש בחומרים ממוחזרים, הקטנת רמות פסולת, הפחתת זיהום אוויר ועל ידי יצירת מבנים חסכוניים בצריכתם האנרגטית.

הבעייתיות שבבניה קונבנציונאלית

בקרב תושבי מדינת ישראל התקבעה תפיסה מיושנת כאילו בנייה טובה מבוססת על בלוקים ובטון רטוב. בפועל מדובר בשיטת בנייה מיושנת ומאוד בעייתית שבמדינות רבות בעולם ובמערב ממעטים לבצעה בהיותה מזהמת ולא יעילה. בין הבעיות ששיטת בניה זו מציבה ניתן למצוא:

 • זיהום- בניה בבטון רטוב מזהמת בכל הליכי ביצועה, מכריית חומרי הגלם במחצבות ועיבודם במפעלים מזהמים ועד לבנייה איתם בהליכים שמזהמים את הסביבה באבק לכלוך וכמויות גדולות של פסולות, וגם בגרימת מפגעי רעש רציניים.
 • מפגע סביבתי- אתר בנייה רגילה מהווה ללא ספק מפגע סביבתי לאורך חודשים ארוכים, מרעיש ומלכלך, מפריע להתנהלות השכנים, מקשה על חייהם ומעיב אל בריאותם.
 • חוסר מקצועיות – מרבית עבודות הבניה מבוצעות על יד כח אדם לא מקצועי, ולא אחת חוסר המקצועיות ניכר גם בתוצאות שמתקבלות.
 • איכות בנייה- בכדי לזכות בשיטות בניה קונבנציונאליות במבנה איכותי מבודד ובריא למגורים, יש צורך להשקיע בחומרי גלם מיוחדים ויקרים.
 • עלויות- בניה רגילה עולה הרבה כסף, בין היתר מכוון שלוקח הרבה זמן לבצעה ושהיא נדרשת בכמות גדולה של כח אדם ואנשי מקצוע שונים, לצד חומרים יקרים שיש לשנע באמצעות משאיות ומנופים גדולים.

יתרונות של בנייה ירוקה

בחירה בשיטת בנייה ירוקה מציגה שורה ארוכה של יתרונות מהותיים לסביבה ולקונה הנכס, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

 • איכות סביבה- בבניה ירוקה נעשה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה בכל הליכי הפקתם, החל מבחירת חומרי גלם מתקדמים, לא מזהמים וממוחזרים, הליכי עבודה עם הפרעה וזיהום סביבתי מזערי, ועד לקבלת מבנה סופי אטום, עמיד ומבודד, חסכוני בצריכת אנרגיה שנוח ובריא לחיות בו.
 • הליכים מהירים- שלא כמו בניה קונבנציונאלית האורכת חודשים ממושכים ואף שנים, בניה קלה מבוססת על הליכים יעילים ומהירים שמרבית שלביהם מבוצעים במפעל החברה. השלבים המבוצעים בשטח הינם קצרי מועד, יעילים, מהירים וכמעט ולא מזהמים.
 • עמידות- למרות היותם מבוססים על בניה קלה, מבנים ירוקים מציגים רמה גבוהה של חוזק ועמידות לאורך שנים. זאת בזכות שימוש בחומרי גלם מתקדמים והליכי תכנון ובנייה ברמת דיוק גבוהה ביותר.
 • איכות- מבנים ירוקים מציגים רמה גבוהה של איכות הניכרת בחומרי גלם, הליכי תכנון מקצועיים, בניה מדויקת, יעילה וחכמה של רכיבי המבנה ורמות גימור גבוהות ביותר בכל סטנדרט מבוקש.
 • מגוון יעדים- בימינו עושים שימוש בבניה קלה למגוון יעדים ומטרות החל מתוספות בניה לבניית מחסנים, משרדים, ועד למבני מגורים.
 • עלויות- בניה ירוקה חוסכת בעלויות בהיותה כרוכה בהליכים קצרים ויעילים שמבוצעים על ידי צוות מקצועי מצומצם. כמו כן, בהיותם מבנים בעלי רמת בידוד גובהה הם חסכוניים בהוצאות אנרגיה וגם עלויות תחזוקתם אינן גבוהות.
 • ניידות- ניתן גם לתכנן מבנים קלים ניידים שאפשר לשנעם ולהעבירם מקום למקום כיחידה שלמה או על ידי פירוקם והרכבתם מחדש.

יישום תפיסת עולם ירוקה

מבנים ירוקים שתורמים לאיכות הסביבה ומשפרים את רמת החיים מוצעים כיום בשלל שיטות בנייה, שבכל אחת מהן ניכרים היבטים שונים של גישה ירוקה ואקולוגית. כך למשל, מבנים ירוקים רבים מיוצרים מחומרי גלם ירוקים החוסכים בזיהום הכרוך בשינועם. כמו כן חומרי גלם ירוקים הינם כאלו שהליך ייצורם פחות מזהם או כאלו המבוססים על חומרי גלם ממוחזרים.

מעבר לכך מבנה ירוק הינו מבנה תרמי עם רמות גבוהות של בידוד ואיטום שחוסך בהוצאות אנרגטיות עבור מיזוג והסקה. בנוסף, לא אחת בתכנון מבנה ירוק מתחשבים בתנאי סביבה כמו כיווני אוויר, ניצול אור טבעי של השמש וכדומה. תפיסה ירוקה ניכרת גם בהיבטים יותר רחבים לרבות ניצול משאבי אנרגיה ברי קיימא כמו אנרגיה סולארית ומחזור מים אפורים. 

חברת מומלצת לבניה ירוקה

אם אתם מחפשים חברת מומלצת לבנייה ירוקה כדאי שתכירו את חברת א.רסי בנייה מתקדמת. מדובר בחברה מנוסה וותיקה בתחום שבונה בתי מגורים ומבני תעשייה ומסחר מחומרים איכותיים, ירוקים וקלים. זאת על בסיס הליכים מקצועיים עם תכנון מקדים מדויק, רמת בניה חסרת פשרות בביצוע וגימור, זמני עבודה מהירים במיוחד ועבור מחירים כדאיים.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני