להתייעצות מהירה מלאו את הפרטים הבאים:

בניה קלה

מה זה בניה קלה

 

בניה קלה, או בשמה השני בניה מתועשת, היא בניה מהירה ובעלת אופי שונה מזו של בניה קבועה. בניה קלה כשמה כן היא – בניה המתבצעת במאמץ קטן יחסית מבניה רגילה, וכן אורכת תקופה קצרה יותר ממנה. בניה קלה נפוצה יותר ויותר בשנים האחרונות, בעקבות הביקוש הגדל למבנים דינאמיים אשר ניתנים לשינוע ממקום למקום. אז מה ניתן לעשות עם בניה קלה, ובמה זה מועיל לנו? המשיכו לקרוא וגלו בעצמכם.

בנייה קלה המכונה גם בנייה תעשייתית או מודולארית, הינה שיטת בנייה מתקדמת, מהירה, דינאמית ומודולארית, העושה שימוש בחומרי בנייה יחסית קלי משקל לבניית מבנים קבועים וניידים. את הבנייה הקלה ניתן לבצע עם סוגים שונים של חומרים כדוגמת אלומיניום, פלדה ועץ בעזרת שיטות מתקדמות שונות.

הליך הבנייה כולל תכנון ובניית שלד בחומרים כמו פלדה, כאשר על השלד מורכבים לוחות מחומרים שונים שבמרווח שבתוכם ממלאים חומרי בידוד ומניחים תשתיות.

לעיתים קרובות רבים מהליכי הבנייה מבוצעים במפעל החברה. במפעל קירות ורכיבי שלד מיוצרים ומחוברים ברמה גבוהה של דיוק ומורכבים בשטח בשיטות מודולאריות שונות. את המבנים מייצבים ומעגנים לקרקע באמצעות כלונסאות או על גבי מצע מיוחד.

בניה קלה בעיצוב מיוחד

אז איך בעצם מתבצעת בניה קלה?

בניה קלה במהותה היא כמו כל בניה רגילה, הכוללת חומרי בניה וצוות עובדים. אך השוני העיקרי מתבטא קודם כל בחומרי הבניה בהם משתמשים, ושנית כל, באופן הביצוע. החומרים בתהליך בניה קלה הם חומרים פשוטים אשר נחשבים לנוחים או “קלים” לעבודה – עץ, אלומיניום, פלדה, ועוד. את המבנים אנו מניחים על מצע או על כלונסאות בהתאם לסוג הקרקע.

בניית בתים ומבנים בבנייה קלה מבוצעת בהליך מקצועי המורכב ממספר שלבים בסיסיים, שיכולים להשתנות בהתאם לשיטת הבנייה. השלבים העיקריים של בנייה קלה, על בסיס שלד פלדה או עץ, הינם:

תוכנית אדריכלית– בהתאם לנתוני שטח, דרישות החוק, רצונות וצרכי הלקוח והגדרות תקציב, יוצרים תוכנית אדריכלית מפורטת שהינה חיונית לקבלת היתרי בנייה ומהווה בסיס לכל עבודות הבנייה בהמשך.

קבלת היתרים- כל הליך בנייה נדרש קודם כל בהיתרים של רשויות רלוונטיות המאשרות את הקמת המבנה והתוכניות האדריכליות שלו.

הנחת יסודות- בהתאם לשיטת בנייה וגודל מבנה וכמות חומרי גלם, יוכנו יסודות מתאימים באתר הבנייה.

בניית שלד- במרבית המקרים שלד המבנה ייוצר במפעל החברה ובהמשך הוא ישונע ויורכב בשטח כל גבי היסודות שהוכנו עבורו. את השלד מתכננים מהנדסי בניין בעזרת תוכנות מחשב ייעודיות ומתקדמות, כאשר על פי נתוני התוכנית האדריכלית קובעים בדיוק רב את מאפייני גוף השלד ומידותיו.

בניית קירות- לא אחת גם קירות וחיפויי המבנה מיוצרים במפעל החברה מחומרים, במידות ומאפיינים מבוקשים, והם משונעים מאוחר יותר לאתר הבנייה להרכבה סופית.

חיבור השלד ליסודות– את השלד מחברים באתר ליסודות המבנה ועליו מרכיבים גג, קירות, חיפויים, חומרי בידוד ורצפות, המחוברים בעזרת שיטות חכמות ויעילות עם אמצעים מתקדמים, מדויקים ואטומים.

חיבור תשתית- מחברים תשתיות למבנה כמו מים וחשמל דרך נקודות חיבור שהוכנו מראש.

גימור המבנה- גימור המבנה כולל פעולות שונות של צביעה, טיוח, חיפוי קירות, התקנת דלתות וחלונות, התקנת מטבח, וכלים סניטאריים וכו’.

בניה קלה עם סוככים מעוצבים

מה היתרונות של בניה קלה

הפופולאריות של בנייה קלה טמונה ביתרונותיה הרבים. תחילה, אחד מן היתרונות הבולטים הוא יתרון העלות. בנייה קלה הנה בנייה זולה יחסית בנייה רגילה, והיקף עבודתה אף הוא אינו נרחב מדי. מבני בנייה קלה נבנים במהירות, בתקופת זמן של חודשים אחדים.

  • בנייה קלה שומרת על הסביבה – שמירה על הסביבה הוא לא רק טרנד אופנתי, והוא מקבל ביטוי חזק במיוחד בענף הבנייה. בנייה קלה היא בנייה אשר לא מסכנת יתר על המידה את הסביבה – אינה מייצרת פסולת בכמויות גדולות או זיהום אוויר מוגזם.
  • איכות הבנייה – בנייה קלה מקצועית מציגה סטנדרטים גבוהים של איכות ביצוע וגימור, עם עבודות המגיעות לדיוק מירבי ועם מבנה המציג אטימות מלאה, רמה גבוהה של בידוד תרמי ואקוסטי, ועמידות ארוכת שנים.
  • גמישות הבנייה הקלה – בנייה קלה מציגה רמה גבוהה של גמישות בתכנון ועיצוב מבנים שונים, עם יכולת לתכנון מבנים בכל אופי וסוג של מפרט ורמות גימור. כמו כן גמישות זו ניכרת באפשרות לביצוע שינויים ותוספות במבנה בהמשך.
  • עלויות נמוכות יחסית – ביחס לשיטות בנייה רגילות בנייה קלה נחשבת לזולה, בין היתר בזכות היותה חוסכת בכוח אדם וזמן עבודה. חיסכון בעלויות בנייה שלא כמו בבנייה רגילה, עלויות של בנייה קלה יודעים מראש ומידת ההוצאות הבלתי צפויות מאוד נמוכה. הצעת המחיר למבנה קל מבוססת על גודל מבנה, סוג חומרים, תוספות ורמת בידוד וגימור מבוקשות, משך עבודות, מספר עובדים וכדומה. מעבר לכך, בזכות עמידות המבנה וחסכון בהוצאות אנרגיה, גם בהסתכלות ארוכת טווח מבנים קלים יותר חסכוניים בעלויותיהם.
  • מקצועיות – צוות בנייה קלה מבוסס בעיקר על אנשי מקצוע מיומנים כדוגמת מהנדסים ואדריכלים, גורם המבטיח רמה גבוהה של תכנון וביצוע. כמו כן מדובר בצוות ממוקד בקנה מידה סביר, שהרבה יותר פשוט לנהל ולעבוד עימו באופן נכון ומאורגן.
  • מהירות הבנייה – קצב בניית בתים בבנייה קלה הינו מהיר ואורך בממוצע מספר חודשים בודדים, ולא אחת מקצר בחצי הליכי בנייה אם היו מבצעים אותם בבנייה רגילה מבלוקים.
  • ניידות המבנה – מבנים קלים ניתנים לתכנון כמבנים ניידים שניתן לשנע ממקום למקום.
  • בנייה ירוקה – בנייה קלה נחשבת לידידותית לסביבה החל מחומרי הגלם שבהם עושים שימוש ועד לרמות זיהום ופסולת נמוכה בעבודות הבנייה עצמן. בנוסף, גם המבנה המתקבל נחשב לאקולוגי בהציגו רמות גבוהות של בידוד עם חיסכון ניכר בהוצאות אנרגיה.

בנייה מגוונת לכל מגזרי המשק

בימינו בנייה קלה משמשת למגוון צרכים של מגזרים פרטיים, מוסדיים ועסקיים:

בנייה קלה למגזר הפרטי- בנייה קלה משמשת אנשים פרטיים למגוון צרכים לרבות בניית בתים בבנייה קלה, תוספות בנייה, סגירת מרפסות, הוספת קומה במבנה, בניית מחסנים, פרגולות וכו’.

בנייה קלה עסקים – במגזר העסקי עושים שימוש נרחב בבנייה קלה, בין היתר עבור בניית משרדים, חנויות, מפעלים, מחסנים, סגירות חורף ועוד.

בנייה קלה למוסדות- גם בקרב מוסדות ציבור עולה הביקוש למבנים קלים, למשל ככיתות לימוד, לבית כנסת, משרדים, מרפאות, מעבדות, מחסנים ועוד.

סוגים שונים של שיטות בנייה קלה

ההגדרה בניה קלה כוללת תחתיה סוגים שונים של שיטות בניית שלד, טכניקות וחומרים, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

שלד פלדה דק דופן- בניה קלה מתקדמת ונקייה עם שלד פלדה דק דופן, חזק, גמיש, ויציב שחלקיו מוברגים אחד לשני. בשיטה זו מתקבלים מבנים קלי משקל הנדרשים גם ביסודות יותר קלים. הקירות של מבנים אלו עשויים מלוחות מחומרים שונים עם מגוון אפשרויות של גימור. כמו כן, בנייה קלה עם שלד פלדה דק דופן יעילה לצרכי בנייה שונים החל מתוספות בנייה, לבניית בית ועד למבנה עם מספר קומות.
שלד פלדה- בנייה קלה עם שלד של קורות פלדה עבים שמרותכים אחד לשני, המאפשרים קבלת מבנים גדולים, גבוהים, חזקים ויציבים עם קירות מחומרים שונים. מדובר בשיטת בניה מודרנית וותיקה שאינה זולה, בעזרתה ניתן לבנות גם בניינים רבי קומות.
שלד עץ- שיטת בניה קלה עם שלד על בסיס קורות ועמודי עץ שמחוברים ומוברגים אחד לשני. שיטה זו נפוצה בארה”ב לבניית בתים פרטיים. חיפוי הבית אינו חייב להיות מעץ והוא יכול להיות מחומרים רבים בדומה לבית עם שלד פלדה דק דופן.
בנייה טרומית- שיטת בניה וותיקה המבוססת על יצירת מבנה מלוחות של בטון המוכנים מראש במפעל ומורכבים בשיטות שונות.

סוגי חיפויים וחומרי בידוד לבניה הקלה

לצד סוגים שונים של שלד, בניה קלה גם מציעה שימוש בסוגי חיפויים שונים כקירות. הבחירה בניהם משתנה בהתאם לסוג וייעוד המבנה וסוג הקיר, בין אם פנימי או חיצוני, וכן בהתאם לשיקולים של עמידות, רמות בידוד, מחיר, עמידות באש וכו’. בין סוגי החיפויים וחומרי הבידוד הקיימים בשוק ניתן למצוא:

פנלים מבודדים- קירות מפח מגולוון בעוביים שונים שאוויר כלוא ביניהם ואשר מוחדר לתוכם חומר מבודד.
פאנל אלומיניום- פאנל עמיד לרטיבות וחלודה המוצע במגוון צבעים, שבתוכו חומר בידוד של פוליסטרן מוקצף.
צמר סלעים- חומר בידוד העשוי מסיבים סינטטיים שמספקים בידוד תרמי ואקוסטי, ועומדים גם בדרישות ותקני אש.
קירות רב שכבתיים- קירות העשויים מפלדה מגלוונת עם חיפויים שונים, למשל עם קיר לוח פנים עשוי מגבס וקיר לשימוש חיצוני שיכול להיות עשוי מסופרבורד או דנסגלאס. בין שני הלוחות מוחדר חומר בידוד כמו צמר סלעים או זכוכית.
חיפויי עץ- למבנה עם שלד עץ ניתן גם לחבר חיפויים של לבידים או דיקטים מעץ כשבניהם שכבת בידוד. לרוב מיישמים בחלק הפנימי של קיר העץ שכבת גבס ואת הקיר החיצוני מחפים בחומרים שונים כמו טיח, לבנים או קורות עץ.
חיפוי איטונגטק- חיפוי רב שכבתי עם קיר חיצוני עשוי מבלוקים גדולים קלי משקל מבלוקים רגילים.
לוחות בטון- לוחות מבטון המיוצרים במפעל בעוביים ומידות שונות. בימינו ניתן למצוא לוחות בטון עם רשת המפחיתה סדקים ולוחות עם פאזות בקצה שקל יותר לעבוד עימם.
לוחות גבס- לוחות המשמשים לקירות פנים מיוצרים במפעל בעוביים ומידות שונות. לוחות גבס מוצעים גם בדגמים עמידים לאש ועמידים למים.

מהו הליך בניה קלה

בניית בתים ומבנים בבנייה קלה מבוצעת בהליך מקצועי המורכב ממספר שלבים בסיסיים, שיכולים להשתנות בהתאם לשיטת הבניה. השלבים העיקריים של בנייה קלה, על בסיס שלד פלדה או עץ, הינם:

תוכנית אדריכלית- בהתאם לנתוני שטח, דרישות החוק, רצונות וצרכי הלקוח והגדרות תקציב, יוצרים תוכנית אדריכלית מפורטת שהינה חיונית לקבלת היתרי בניה ומהווה בסיס לכל עבודות הבניה בהמשך.
קבלת היתרים- כל הליך בניה נדרש קודם כל בהיתרים של רשויות רלוונטיות המאשרות את הקמת המבנה והתוכניות האדריכליות שלו.
יסודות- בהתאם לשיטת בנייה וגודל מבנה וכמות חומרי גלם, יוכנו יסודות מתאימים באתר הבניה.
שלד- במרבית המקרים שלד המבנה ייוצר במפעל החברה ובהמשך הוא ישונע ויורכב בשטח כל גבי היסודות שהוכנו עבורו. את השלד מתכננים מהנדסי בניין בעזרת תוכנות מחשב ייעודיות ומתקדמות, כאשר על פי נתוני התוכנית האדריכלית קובעים בדיוק רב את מאפייני גוף השלד ומידותיו.
קירות- לא אחת גם קירות וחיפויי המבנה מיוצרים במפעל החברה מחומרים, במידות ומאפיינים מבוקשים, והם משונעים מאוחר יותר לאתר הבניה להרכבה סופית.
בנייה- את השלד מחברים באתר ליסודות המבנה ועליו מרכיבים גג, קירות, חיפויים, חומרי בידוד ורצפות, המחוברים בעזרת שיטות חכמות ויעילות עם אמצעים מתקדמים, מדויקים ואטומים.
תשתית- מחברים תשתיות למבנה כמו מים וחשמל דרך נקודות חיבור שהוכנו מראש.
גימור- גימור המבנה כולל פעולות שונות של צביעה, טיוח, חיפוי קירות, התקנת דלתות וחלונות, התקנת מטבח, וכלים סניטאריים וכו’.בנייה קלה יתרונות

 

חיסכון בעלויות עם בניה קלה

בניית מבנה בכל קנה מידה הינו פרויקט יקר ערך, ועלויותיו מהוות מרכיב מרכזי ביכולת להוציאו לפועל וברכיבי המפרט שלו. בניה קלה מציעה פתרונות בנייה כדאים, זולים וחסכוניים בהשוואה לבניה רגילה ולכן הביקוש עבור סוג בניה זה רק עולה. העלות הנמוכה של בניה זו נובעת מהליכי בניה מהירים, האורכים מספר חודשים ולעיתים אף מספר שבועות בודדים. בנוסף, להליך הבניה אין צורך בכוח אדם רב ובכך יורדות עלויות עובדים. כמו כן, מהיותה שיטת בנייה המבוססת על חומרים קלים, קטנים הצורך והעלויות של שינוע והרמה באמצעות ציוד כבד.

שלא כמו בבניה רגילה, עלויות של בנייה קלה יודעים מראש ומידת ההוצאות הבלתי צפויות מאוד נמוכה. הצעת המחיר למבנה קל מבוססת על גודל מבנה, סוג חומרים, תוספות ורמת בידוד וגימור מבוקשות, משך עבודות, מספר עובדים וכדומה. מעבר לכך, בזכות עמידות המבנה וחסכון בהוצאות אנרגיה, גם בהסתכלות ארוכת טווח מבנים קלים יותר חסכוניים בעלויותיהם.

מהירות בניית מבנה קל

בנית מבנה בבניה רגילה עם בטון רטוב נדרשת בהליך ארוך ומסורבל, המשפיע גם על עלויות הבנייה. מנגד, בניה קלה מאפשרת בניה מהירה של מבנים עם הליך ממוקד ויעיל האורך מספר חודשים בודדים. למעשה בניה קלה יכולה לארוך מחצית מהזמן שלוקח להקים מבנה דומה בבניה רגילה. חסכון זה בזמן מהווה לגורמים רבים במשק סיבה כדאית.

בניה קלה בהקשר לאיכות הסביבה

יש לדעת כי ענף הבניה נחשב לאחד מהענפים המזהמים ביותר בעולם, כאשר בחירה בבניה קלה מסייעת להפחית את גורם הזיהום. ההפחתה של רמות זיהום בשיטות בנייה קלה נובעת ממספר גורמים, החל מסוג משאבים וחומרי גלם ועד לאופן ייצורם, ומכך שרבים מהם ניתן למחזר. כמו כן, רבות מעבודות הבניה מבוצעות במפעל חברת הבניה והעבודות בשטח הינן מהירות ואינן כרוכות ברמה גבוהה של הפרעה, רעש, זיהום, אבק ופסולת.

בניית בתי מגורים בבניה קלה

לצד בניה תעשייתית, לאחרונה גם גדל הביקוש עבור בתים בבניה קלה לצורכי מגורים. הביקוש לבתים אלו נובע מהאפשרות לבנות במהירות בית בעלות סבירה וליהנות ממבנה עמיד, ירוק ואיכותי, המציג רמה גבוהה של בידוד אקוסטי ותרמי שחוסכת בהוצאות אנרגטיות שוטפות לקירור וחימום המבנה. כמו כן, הגמישות התכנונית שבבניה קלה מאפשרת התאמה מלאה לצרכי בעלי הבית, בין אם במידות המבנה, חלוקתו הפנימית, סגנון עיצובו, סוג חומרי הגלם ורמות גימור. בנוסף, האופי המודולארי של בתים קלים מאפשר בהמשך לשנות חלוקת חללים ולהוסיף עוד רכיבים, קומות וחדרים למבנה, בקלות, המהירות ועבור עלויות בניה סבירות.

מבנים ניידים קלים

תחת הכותרת מבנים קלים נכנסים גם מבנים ניידים המכונים גם יבילים, אשר ניתן להרים אותם בעזרת מנוף ולשנע ממקום למקום על גבי משאית. מבנים אלו יכולים לשמש לצרכים רבים, למשל כמחסנים, משרדים, מבני מגורים, צימרים ועוד. הניידות של המבנים נובעת מחומרי בניה קלה ומשיטות בניה מודולאריות המאפשרות לפרק את חלקי המבנה ולהרכיבם מחדש. יחד עם זאת, בכדי להבטיח את איכות המבנה, שמירה על בידודו ושלמותו, חשוב לתכנן את המבנה, פירוקו והצבתו עם חברה מקצועית שתבטיח את עמידותו לאורך זמן.

בחירת חברה מומלצת לבניה קלה

מכיוון שלמקצועיות חברת בנייה יש משקל משמעותי בתוצאות המתקבלות, יש חשיבות רבה לבחירה נכונה. בבנייה קונבנציונאלית, מהיותה מקובלת וותיקה בארץ, לא קשה לאתר חברות בנייה וותיקות ומומלצות.

מנגד, בנייה קלה היא ענף יחסית חדש ופחות מוכר לציבור שכל הזמן גדל, מתפתח ומשתנה, עם חברות שנבדלות אחת מהשנייה בשירותיהן, סוגי הבנייה שהן מספקים ורמת מקצועיותן. לכן רבים מתקשים בבחירה נכונה של חברת בנייה קלה. קושי זה ניתן לפתור על ידי היצמדות למספר כללי בסיס:

ניסיון- בענף הבנייה אין חכם כבעל ניסיון. חברה מנוסה כבר למדה מטעויות העבר, הפיקה לקחים ומיישמת אותם בפועל. לכן בתוך ענף יחסית חדש כדאי לחפש אחר חברות בנייה כמה שיותר מנוסות שיש מאחוריהן רזומה מכובד של פרויקטים, ואשר יכולות להציג ניסיון מעשי בסוג בנייה מבוקש.

המלצות- חברה עם וותק מעידה על התייצבות בתחום חדש זה ועל רמת מקצועיות גבוהה עם לקוחות מרוצים הממליצים על עבודותיה לאחרים. חוות דעת מוצעות גם ברשת האינטרנט, באתרים ובלוגים ממוקדים בנושאי בנייה קלה. בדקו ברשת אם קיימות תביעות כנגד חברת הבנייה ו/או בעליה, מה שיכול להעיד על אמינות החברה, מצב כלכלי ומשפטי.

פגישה אישית- בפגישה אישית יש לבחון את רצינות העסק, הרישיונות שלו, שיטות עבודה ובנייה קלה, ציוד שיש לחברה, מקצועיות וניסיון צוותיה וכו’.

תיק עבודות- בפגישה אישית יש גם לבחון תיק עבודות של חברת הבנייה ואף לגשת לאתרים רלוונטיים בכדי לבחון בשטח את עבודות החברה וגם לקבל חוות דעת מבעלי הנכסים.

הצעת מחיר– חשוב לקבל הצעת מחיר כמה שיותר מפורטת הכוללת את כל מרכיבי הפרויקט, סוג חומרים, סוג עבודות ומשכן וכדומה. כמו כן יש לבדוק היקף ביטוחים ומידת אחריות שהחברה מספקת אחר עבודותיה.

שירותי בניה מתקדמים

מעבר להליך הבנייה עצמו, חברות בנייה קלה מקצועיות מציעות ללקוחותיהם שירותים נוספים הכוללים בין היתר:

מדידת שטח- שירותי בנייה קלה כוללים גם מדידות שטח מדויקות בעזרתן ניתן לתכנן מבנה שמנצל באופן אופטימאלי שטח נתון.

תכנון אדריכלי– חברות בנייה קלה רבות מספקות תחת קורת גג אחת גם שירותי אדריכלות ועיצוב פנים לתכנון מבנים קלים. האדריכלים המבצעים עבודות אלו מכירים היטב שיטות בנייה קלה וסוגי חומרי גלם בהם נעשה שימוש, ולכן יודעים לממש את מלוא הפוטנציאל של המבנה המתוכנן.

חיזוקים והתאמות- ניתן לתכנן מבנה קל עם מגוון חיזוקים והתאמות, למשל כנגד רעידות אדמה, עבור תנאי סביבה ומזג אוויר מיוחדים וקיצוניים, בניית ממ”ד וכו’.

היתרי בנייה- חברות בנייה קלה מקצועיות מציעות ללקוחותיהם גם סיוע וטיפול בכל הקשור להיתרי בנייה, טפסים ואישורים שונים שנדרשים.

חברת א.רסי מתמחה בביצוע פרויקטים בנייה קלה ברחבי הארץ. בנייה קלה של א.רסי משלבת טכנולוגיות מתקדמות לבנייה, שילוב חומרי פלדה ומציאת פתרונות שונים לבנייה בתנאים שונים,

אנו מבצעים גם מבנים קבועים שאינם ניתנים להעברה.

חברתינו מאמינה במקצועיות ולכן בוחרת את הטובים ביותר ,אנשי מקצוע מומחים יסייעו ויעזרו בהקמת המבנה הקל, ע”י הידע הנרחב של אדריכלים ומהנדסים הלקוחות יוכלו רק להרוויח ולהמשיך לרכוש מבנים כאלו.

בניה קלה מחירון

כיצד א.רסי לוקחת את הפרוייקט צעד קדימה

כדי להבטיח את הצלחת פרויקט הבנייה חשוב לבצעו עם חברות בניה קלה מומלצות. דוגמא טובה לכך הינה חברת א. רסי בע”מ הפועלת בענף הבנייה כבר מעל לשני עשורים. החברה מספקת שירותי בנייה קלה מקצועיים ומהירים על בסיס טכנולוגיות ופתרונות בנייה מתקדמים, עם התאמה אישית מלאה ועבור מחירים כדאיים. שירותי החברה מוצעים בפריסה ארצית רחבה עבור מגוון סוגי מבנים קבועים וניידים לרבות בתי מגורים, מבני תעשייה, משרדים, יחידות אירוח, מחסנים, חדרי תקשורת, קרוואנים, מבני ציבור, כיתות לימוד ועוד. כל פרויקט של החברה מבוצע בקפידה על כל פרטיו על ידי צוות מיומן ואחראי הכולל מהדסי בניין, אדריכלים, מעצבי פנים, ומהנדסי חשמל. הצוות מלווה כל לקוח לכל אורך פרויקט הבניה ומייעץ לו בתכנון ועיצוב נכון של מבנה מבוקש שמתאים ביותר לצרכיו ולהגדרות תקציב.

חברת א.רסי מתמחה בביצוע פרויקטים של בניה קלה ברחבי הארץ.

בניה קלה של א.רסי משלבת טכנולוגיות מתקדמות לבניה, שילוב חומרי פלדה ומציאת פתרונות שונים לבניה בתנאים שונים.

חברת א.רסי מאמינה במקצועיות ולכן בוחרת את הטובים ביותר ,אנשי מקצוע מומחים יסייעו ויעזרו בהקמת המבנה הקל, ע”י הידע הנרחב של אדריכלים ומהנדסים הלקוחות יוכלו רק להרוויח ולהמשיך לרכוש מבנים כאלו.

אם גם אתם רוצים ליהנות מיתרונותיה של הבניה הקלה, אתם מוזמנים לפנות אלינו.

צוות א.רסי ישמח לעמוד לרשותכם בטלפון:  03-9304447

נוף הבניינים בישראל מתחיל לקבל צורה חדשה בזכות הבניה הקלה. בניה קלה הנה טכניקת בניה מתקדמת שהחלה לחלחל אל שוק הבניה והנדלן הישראלי בעשור האחרון. אם בעבר בניה קלה הייתה נחלתם של מעטים, היום מדובר בשיטת בניה מוכרת ופופולרית במיוחד. אז מה כל כך מיוחד בבניה זו ומהם יתרונותיה הבולטים? ריכזנו עבורכם מספר יתרונות עיקריים –

בניה קלה נחשבת לבניה זולה יותר. כאשר עומד בפניכם פרויקט בניה, בסדר גודל קטן או בינוני, עלותו היא אחד השיקולים העיקריים להוצאתו לפועל. עלות מבנים בשיטת הבניה הקלה לא תגרום לכם להשקיע סכומים גבוהים, בניגוד לבניה הקונבנציונלית אשר דורשת תכנון פיננסי קפדני יותר, וביחס לבניה הקלה, גם בזבזני הרבה יותר.

כאשר החלטתם לצאת לדרך עם בניה קלה, דעו כי מדובר בזמן קצר עד שתקבלו את התוצר הסופי. בניה קלה לא אורכת יותר משבועות אחדים, ואתם כבר יכולים ליהנות מהמוצר המוגמר זמן קצר לאחר הזמנתו.

בניה קלה הנה בניה ידידותית לסביבה. טכניקת הבניה ממוקדת למינימום נזקים סביבתיים, כך שהסביבה ומשאבי הטבע ינוזקו באופן מינימלי. שנית, תהליך הבניה אינו מהווה מטרד לשכנים או לדיירים, משום שכל תהליך הבניה מתבצע במפעל. בניגוד לבניה קונבנציונלית הכרוכה ברעש, פסולת, והטרדה בלתי פוסקת של תושבי הסביבה – בניה קלה לא פוגעת באף גורם או מרעישה במיוחד.

טכניקת הבניה הקלה מאפשרת לנו ליהנות ממבנים לאורך זמן. מבנים קלים מותאמים לכל תנאי מזג האוויר והאקלים הים תיכוני, ומשרתים אותנו נאמנה שנים רבות.

המחירים בתחום הבניה הקלה ידועים מראש. בניגוד לבניה קונבנציונלית אשר יכולה להגיע להון תועפות של הוצאות כספיות במהלך פרויקט הבניה, בניה קלה אינה מצריכה מכם לערוך חישובים אלו. מחירוני בניה קלה מתעדכנים ברשת ובבתי החברות המובילות בתחום, וניתן לאמוד את המחיר פחות או יותר על סמך מחירים ידועים אלו. עבורנו, הלקוחות, לא מצפה שום “הפתעה” לא נעימה או הוצאה כספית בלתי צפויה בעתיד בנושא הזה, משום שאנו יודעים עוד מראש כמה בדיוק נצטרך לשלם עבור פרויקט בניה קלה.

לסיכום, בניה קלה מביאה עמה מבחר של יתרונות. אם אתם עדיין מתלבטים האם לבחור בשיטת בניה קלה או בניה קונבנציונלית, רצוי שתיקחו בחשבון את כל השיקולים והיתרונות החשובים של בניה קלה ותשכילו לבחור בטכניקה הנכונה לכם. בהצלחה!

Table of Contents

בשנים האחרונות כל מי שמעוניין בבניית בית או משרד, שומע רבות את המושג ‘בניה קלה’.כמו כן, הוא שומע דעות רבות אודות בניה זו לטובה ולרעה ואינו יודע מה נכון ומה לא.למעשה, רוב האנשים אינם יודעים בצורה מדויקת מהי בנייה קלה.במאמר זה נסביר לכם באופן מדויק מהי בניה קלה, יתרונותיה וחסרונותיה.

הפתרון בא לידי ביטוי בבניה קלה, אשר הציגה תשתית מושקעת וחסכון בהוצאות יקרות בטווח הארוך.בעשור האחרון הפופולאריות של בנייה קלה עולה ולמרות שהיא קיימת כארבעים שנה בצורותיה השונות, המודעות אליה החלה רק לאחרונה.סוג בניה זו מאופיין בחלקי בניין במשקל קל יחסית (עד 50 קילוגרם לכל מטר רבוע) והשלד תמיד עשוי מפלדה (דבר אשר מאפשר גמישות בשלב התכנון) או אלומיניום.

העלויות של בנייה קלה קטנות באחוזים ניכרים מבנייה בשיטות אחרות. הסיבה העיקרית להוזלה זו נובעת מהעובדה כי בניה זו לוקחת פרק זמן קצר ביותר בהשוואה לסוגי בנייה אחרים. קחו בחשבון כי בשיטת בנייה זו כמות שעות העבודה קטנה יותר משיטות אחרות, לא צריך לפנות כמות גדולה של פסולת בתום הבניה ומשום שהמבנה הינו מבנה קל, העלות של הקמתו קטנה יותר.

מידע נוסף על מה זה בניה קלה

כן. אתם קוראים נכון. הבנייה הקלה נעשית תוך פרק זמן קצר ביותר. נקי וידידותי לסביבה- אם בבניה רגילה אתם מורגלים לראות אדי אבק, טרקטורים ולכלוך רב, בבניה זו לא נעשה שימוש בכבלים כבדים וכלים כבדים, דבר אשר מוליד תוצאה של זיהום אוויר נמוך ונחשבת בנייה ידידותית לסביבה. יתרון משמעותי כשמדובר על בניה קלה מוסדית.

כמו כן, הבידוד התרמי וכן הבידוד האקוסטי הם ברמה גבוהה. חשוב לדעת כי המבנה יהיה בעל עמידות גבוהה למצבים של רעידות אדמה. בשיטת בניה זו הקירות שנבנים הם חלקים, ישרים ומדויקים והאיכות גבוהה יותר משיטת בניה המערבת בלוקים מבטון. כמו בכל דבר המאגד יתרונות רבים מצויים גם מספר חסרונות, יש הטוענים כי יש לשים לב לכך שבניה קלה מחזיקה מעמד פחות זמן מבניה רגילה, שהבלאי של הבניה הינו גבוה ושהתכנון הוא לא תמיד גמיש.

בשנים האחרונות כולם מדברים על “בניה קלה”, “בניה מודולרית” או “בניה מתועשת” ויש כאלה שיקראו לה “בניה טרומית” אז מהי בעצם בניה קלה? למה היא חשובה כל כך? ומה בכל זאת יגרום לנו לחשוב פעמיים אם לבחור בה, במאמר הבא אני ארצה לספר לכם על היתרונות והחסרונות של בניה קלה, מתי כדאי לנו לבחור בה? בקיצור כל מה שאתם צריכים לדעת.

פרטים נוספים על איך לבנות בניה קלה

שיטה זו בהגדרתה מאופיינת ברכיבים במשקל קל כלומר עד 50 ק”ג למ”ר. יסודות וקורות קירות, עם או בלי חלונות, עם או בלי דלתות ותקרות כמובן ממ”ד מוכנים, חדרים שלמים, חדרי אמבטיה וכו’ מאחר ובניה קלה מורכבת מרכיבים מוכנים בשונה מהבניה הקונבצינאלית שמתבססת על בניה בשכבות, בבניה קלה הרכיבים מגיעים מוכנים לשטח, וכל שנותר לנו זה לחבר את הרכיבים אחד לשני על מנת לקבל את תוצר הסופי.לרוב הקירות (לפי הזמנה) מגיעות עם תשתית של חשמל, מים ותקשורת מה שמאפשר לנו לחבר את המבנה לתשתית הציבורית. ממש plug&play. שיטה זו נחשבת לשיטה זולה במיוחד בהשוואה לבניה רגילה (הבניה הקונבצינאלית) מאחר ועבודה זו חוסכת שימוש בבעלי מקצוע רבים (קבלן שלד, תשתית אינסטלטור וכו’). כמו כן מהירות הבניה חוסכת המון ימי עבודה של בעלי מקצוע מי אמר זמן = כסף?! כלומר חסכון של משאבי אנוש.

גנריות – לרוב מבנים של בניה קלה נחשבים כמבנים דומים ומאוד “משעממים” מאחר וישנם אילוצים של ייצור מבנים אלו כפס ייצור במפעל ולכן יש קושי להתגמש בתכנון העיצובי של מבנה זה. אטימות – חיבורם של רכיבים מוכנים אחד לשני מהווה נקודת תורפה משמעותית לבניין, יש סיכויים גבוהים לחדירה של מים דרך נקודות ממשק אלו בבניה קלה ולכן חשוב להשקיע בחומרים איכותיים על מנת למנוע נזקים בעתיד.

פרטים נוספים על מה העלות של בניה קלה

לפרטים נוספים על כמה עולה לבנות בית בניה קלהלפרטים נוספים על מה העלות של בניה קלה

בניה קלה היא שיטת בניה שאינה כוללת שימוש בבלוקים, בטון וטיח, ובמקומם מורכב המבנה מלוחות מיוחדים המורכבים על גבי קונסטרוקציה ייעודית מפלדה או מעץ, לרוב בשילוב חומרי בידוד. ישנן שיטות שונות לבניה קלה כאשר המשותף ביניהן הוא תהליך נקי ומהיר מאוד בהשוואה לבניה הקונבנציונלית. הסיבה העיקרית למהירות התהליך היא שלרוב חלק או כל מרכיבי המבנה נבנים באופן ייעודי במפעל ורק ההרכבה נעשית בשטח על ידי קבלן הבניה הקלה.

זוהי שיטה רווחת מאוד בארצות הברית, אוסטרליה ואירופה אך בישראל היא עדיין צעירה יחסית, ורוב המבנים החדשים בארץ עדיין נבנים בשיטת הבניה הקונבנציונלית. עם זאת, משווקי החומרים לבניה מהתחום בטוחים שעם הזמן גם הקהל הישראלי יתרגל לסוג הבניה המתקדם, ויבין את היתרונות הבולטים של השיטה כמו כאמור המהירות בה ניתן להגיע לבית מוכן, בהשוואה לתהליך הארוך אותו עובר כל מי שמעוניין בבניית בית או הניקיון והדיוק אליהם ניתן להגיע בשיטה.

מחפשים קבלן בניה קלה ולא מצאתם? השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם: כאשר מדברים על חומרים לבניה קלה באופן כללי מאוד ניתן לומר שהיא כוללת בדרך כלל קונסטרוקציה, לוחות ייעודיים וחומרי בידוד. ישנם חומרים שונים מהם יכולה להיות עשויה הקונסטרוקציה למבנה, וחומרים שונים לבניית הקירות. ישנן שלוש שיטות לבניית קונסטרוקציה: בניית קונסטרוקציה מפלדה דקת דופן במפעל על פי תוכנה מיוחדת המתכננת את הקונסטרוקציה בהתאם לתכנית המבנה.

אחת האפשרויות המומלצות היא קניית חומרי הקונסטרוקציה מאחת מספקיות חומרי הבניה הקלה והרכבתם על ידי קבלן הבנייה בשטח. ישנם גם לקוחות נועזים המזמינים חומרי קונסטרוקציה מסין כדי להוזיל עלויות. חומר נוסף ממנו יכולה להיות עשויה הקונסטרוקציה הוא עץ, כאשר ברוב המקרים תיעשה הבחירה בקונסטרוקציה כזו כאשר המבנה כולו עשוי עץ.

לפרטים נוספים על איך עושים בניה קלהאיך המידע על איך לבנות בניה קלה

שיטת הבניה בעץ הנהוגה בישראל לקוחה מארצות הברית, כאשר פרופיל של כל קורת עץ תלוי במיקום במבנה המוכתב על ידי מהנדס הבניה. כאשר מדובר בבתים סטנדרטים, בהם המפתחים או המרחקים בין קירות או הגגות אינם גדולים, יש סטנדרט בניה קבוע. כאשר מדובר בתכנית מיוחדת יותר, נעזרים במהנדס. שיטת הבניה מעץ היא שיטה גמישה לשינויים משיטת הבניה על בסיס שלד פלדה.

כמה עולה מטר בניה קלה לחץ להמשך קריאה בנושא

ישנם כמה הבדלים עקרוניים בין פלדה לעץ, שאולי יוכלו לסייע בתהליך הבחירה. קונסטרוקציית הפלדה היא קונסטרוקציה יציבה, העמידה היטב בפני זעזועים. לשלד העשוי פלדה יתרון בכך שאינו חשוף למזיקים או לריקבון. עם זאת, ישנו מקדם ביטחון שנלקח במקרה של בנייה בעץ. פלדה הינה חומר תעשייתי אחיד לכן קל מאוד לחשב כמה עומסים יוכל לשאת.

קשה יותר לחשב את תכונותיו, לכן נלקחים מקדמי בטחון גדולים יותר. כתוצאה מכך, דווקא שלד עץ עומד פעמים רבות בעומס כבד מאשר שלד מפלדה. שני ענפי הבניה שונים מבחינת ותק: השימוש בשלד פלדה נכנס לתעשייה רק ב-15-20 שנה האחרונות. לעץ, לעומת זאת, מסורות בניה כבר של 250-300 שנה. בשנים האחרונות שיטת הבניה בפלדה הולכת ותופסת יותר ויותר מקום, אך יש עדיין כאלה המעדיפים את השיטה הוותיקה יותר.

איך המידע על כמה עולה לבנות חדר בניה קלה

הסוג הבסיסי ביותר של לוחות לבניה קלה נקראים פנלים מבודדים, אשר לרוב רלוונטיים פחות לבתי מגורים מכיוון שהם איכותיים פחות. הפנלים עשויים פח או אלומניום וממולאים בחומר מבודד. בין סוגי הפנלים ישנם פנלים מבודדים איכותיים יותר או פחות, כאשר האיכות נקבעת בעיקר לפי סוג החומר המבודד הקיים בהם. רוב החברות והקבלנים הבונם בתים פרטיים ותוספות בניה יבנו אותם בשיטת הקירות הרב שכבתיים הנבנים על גבי קונסטרוקציית פלדה, כאשר מבחוץ ישנן לוח חוץ ייעודי ובפנים לוח גבס.

הלוח החיצוני יהיה לוח מיוחד לבניה קלה כמו מאסטר קיר או דנסגלאס, ומעליו חיפוי חיצוני (לרוב נבחר לכך שליכט צבעוני). ישנם סוגים שונים של חתכי קיר שמציעים הקבלנים השונים, כאשר על מידת האיכות והעמידות של הקיר משפיע העובי שלו, איכות חומרי הבידוד, מידת הדחיסות שלהם, אם יש או אין אוויר כלוא ועוד.

קרא עוד אודות איך עושים בניה קלה

בכל מקרה, רמת הבידוד של קיר רב שכבתי הנבנה בבניה קלה יהיה כמעט תמיד תמיד טוב יותר מקיר הנבנה בבניה קונבנציונלית. מתעניינים בבניה קלה? כדאי לבדוק קודם את נושא היתרי הבניה. בשוק הישראלי אין עדיין הרבה אפשרויות של בעלי מקצוע המתמחים בתחום. אם כבר התחלתם לבצע סקר שוק קצר בתחום הבניה הקלה ודאי מצאתם חברות בניה קלה המשווקות בתים “עד המפתח” ולצידם קבלני בניה קלה שבונים בתים פרטיים בשיטה זו.

 

היתרון הברור הוא העובדה שהכל מרוכז במקום אחד: האדריכל, בחירת חומרי הגמר, הבניה. אין צורך בטרטור וכאב ראש. ביתרון טמון גם החיסרון – אין בדרך כלל אדריכל חיצוני שמפקח ואין הרבה אפשרויות בחירה בתחום מוצרי הגמר מכיוון שלכל חברה כזו יש ספקים שעובדים איתה. לכן, הרבה לקוחות יעדיפו בחירה בקבלן בניה קלה, כאשר יותר אחריות מוטלת גם על כתפיהם אך גם יותר חופש בחירה.

קרא עוד אודות איך לבנות בניה קלה

חשוב להבין שעם השנים ישנן התפתחויות רבות בתחום הבניה הקלה, הן ברמת החומרים והן ברמת המחקר שנעשה בתחום. ישנם מפרטי בניה שונים לחברות שונות ולקבלנים שונים, וחשוב להבין על מה בדיוק משלמים. מומלץ בחום רב להיעזר באדריכל או יועץ מהתחום שיעזור לכם להבין את הצעות המחיר שאתם מקבלים: מה חתך הקיר המוצע לכם, מהי רמת הבידוד, הלוחות, הגבס, חתך הגג וכו’.

הצעת מחיר מחברת בניה קלה “עד המפתח” יחידת מגורים במושב שנבנתה בבניה עצמית בית בבניה קלה שתוכנן על ידי האדריכל אודי מסינגר תוספת חדר באמצעות פנל מבודד כ-1,700 ש”ח למ”ר סגירת מרפסת בפנל מבודד כ-2,300 ש”ח למ”ר תוספת בניה מקירות רב שכבתיים כ-3,000 ש”ח למ”ר בניית בית 100 מ”ר בקירות רב שכבתיים 5,000 – 6,000 ש”ח למ”ר עלות שלד הנבנה במפעל כולל הרכבה כ-1,200 ש”ח למ”ר שלד פלדה מסין כ-77 דולר למ”ר לפני הובלה (שמוסיפה כ-4,500 דולר) יתרונות חסרונות מהירות בניה: בניית בית בבניה קלה ייקח שליש מהזמן שלוקח לבנות בית בשיטת הבניה הקונבנציונלית.

קרא עוד אודות כמה עולה מטר בניה קלה

בניה נקיה: יתרון גדול בבניית בית בבניה קלה. בעיקר כשמודבר בתוספת בניה, וניתן להמשיך ולהתגורר בבית. מחסור באנשי מקצוע: אין הרבה אנשי מקצוע מבצעים בארץ גם ברמת התכנון וגם ברמת הביצוע: לא קיימות הרבה חברות בניה קלה, אין הרבה קבלני בניה קלה ואין הרבה אדריכלים המתכננים בשיטה זו. עם זאת, כמות בעלי המקצוע עולה מדי שנה עקב הביקוש.

חדש בישראל: לא קיים בישראל במשך הרבה שנים ולכן קשה יותר לבחון איך מחזיקים מבנים מעמד שנים רבות. בידוד: לבניה קלה יש יתרון בולט בתחום הבידוד על בניה קונבנציונלית. גם בידוד ברמה נמוכה יחסית בבית בבניה קלה יבודד פי 3 טוב יותר מבית שנבנה בשיטה קונבנציונלית. המשמעות היא גם חיסכון בחשמל

לאחר הכנת השטח עליו תכננת את הבניה , יש לבצע גם את התכנון,הגשת תכניות לאישור הרשויות,ביצוע המבנה על כל מרכיביו החיצוניים כולל כל החלונות והתריסים,הדלתות והתריסים. מאירי אלומיניום תבצע גם את כל מערכת החשמל, האינסטלציה, חיפוי רצפה וקירות הדרושים למבנה מושלם. לסיכום: שיטת נחשבת כיום לשיטת בנייה מתקדמת ביותר המשלבת טכנולוגיות מתקדמות הבאות לידי ביטוי בדיוק הבנייה, מהירות הבנייה , ועלויות נמוכות (בונוס נוסף – בנייה נקייה ושקטה ) .

בניגוד לבנייה רגילה, בניה מתועשת, המייעלת את תהליך הבנייה, מקצרת ומוזילה אותו. היא מותאמת לדרישות הלקוח באופן מיטבי ומתבצעת באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ופתרונות ייעודיים. חלק הארי של הבנייה מתבצע במפעל. ניתן להזמין מבנה יביל או מבנה קבע העשוי לשמש למגורים, למשרד ולכל מטרה וייעוד שהם.תורמת לשמירה על איכות הסביבה. מלבד מהנחת יסודות בשטח, הבנייה אינה מייצרת לכלוך ופסולת.

מהי בנייה קלה מתקדמת

1. תכנון. את התכנון מבצעים אדריכלים מנוסים בשיטת הבנייה המתועשת. אנשי המקצוע של החברה מטפלים בקבלת על ההיתרים והאישורים הנדרשים. בתהליך התכנון מגדירים ומאפיינים צרכים ודרישות, מתאמים ציפיות, נדרשים לתקציב של הלקוח, לתנאי השטח, לטעם העיצובי ולכל תקני הבטיחות והאיכות המחמירים והמחייבים. 2. הבנייה. במפעל החברה מתבצעת בניית המבנה, אשר רצפתו וקירותיו עשויים מפרופילים ממתכת מגלוונת וצבועים בצבעים שונים.

הקירות עשויים משכבות אחדות, כך שנוצר קיר חזק, עמיד ומאסיבי מאוד המשמש גם כמבודד אקוסטי ותרמי גל יחד. הלקוח חופשי כמובן לבחור את החיפוי כהעדפתו, בכל סוג של אבן. הגג מיוצר אף הוא במפעל או לפי הצורך באתר. בשלב זה מתבצעות באתר עבודות חפירה, קידוח, יציקת יסודות ועוד, הכול בפיקוח צמוד של מהנדס בניין, על מנת לבדוק שלא תהיה לנו שום לא רצויים.

לאחר מכן מתבצע חיבור היחידות, החשמל, האינסטלציה ופריטי הנגרות והכלים הסניטריים. המראה המוגמר הוא מראה של מבנה, אשר אינו שונה בחזותו ממבנה שנבנה בשיטת בנייה רגילה. מרגע תחילת התכנון עד קבלת המפתח עוברים שבועות ולכל היותר חודשים אחדים. מהירות הבנייה היא אחד השיקולים של לקוחות הזמין בית שנבנה בבנייה קלה, במיוחד כאשר מדובר במבנה האמור לשמש משרד נייד, אשר צרכי העסק או החברה המזמינים אותו מחייבים ניודו.עיניכם הקוראות עדות: בניה קלה ממצה ומתמצתת את מהותה של השיטה- קלות ופשטות.

התהליך מתנהל בשקיפות מלאה והלקוח יכול לקבל מידע בכל שלב שהוא.בהינתן תקציב ואם לדייק – מגבלה תקציבית, עשויה בניה קלה להוות פתרון מצוין שלא בהכרח יהיה ברירת מחדל אלא בחירה מושכלת בחלופה הנותנת מענה טוב מאוד לצרכים, לדרישות ולציפיות. לחזרה לדף הבית – ליקויי בנייה, כפי שניתן להבין משמם – אלו ליקויים שעלולים להתרחש במבנה עומד וקיים או במהלך עבודות הבנייה שלו.

כמה עולה בניה קלה למטר

את הבדיקה הזו, מומלצת לבצע בטרם המעבר. איטום לקוי יכול לנבוע ממספר גורמים ועל כן, במידה ונביא חברה המבצעת בדק בית, היא זאת שתדאג לבדוק את האיטום ותדע להעריך אם הוא באמת מקצועי או שיש צורך… רצפות אפוקסיות הוא למעשה ביטוי אחד מתוך שורה של ביטויים המתייחסים כולם לקונספט שהולך ותופס תאוצה בעולם הריצוף, הקונספט של שימוש בציפוי אפוקסי לריצוף הבית או המשרד.

בניה מתועשת היא שיטת עבודה מקובלת בענף הבנייה, וזו מקצרת את משך העבודה באתר בכ-30 אחוזים בממוצע. בשיטה זו מנוצלים אלמנטים תעשייתיים שונים על מנת להגיע לתוצאות מהירות באיכות גבוהה במיוחד. השלב הראשון בבנייה תעשייתית הוא ההרכבה. שלב זה יתבצע בדרך כלל במפעל תעשייתי (מכאן שם השיטה: בנייה מתועשת) ולא באתר הבנייה.

למד מהי העלות של בניה קלה

החומר מתייצב בצורה אחידה והתוצאה המתקבלת היא קירות באיכות גבוהה המוכנים להתקנה במבנה.דוגמא מוכרת ליתרונות השיטה אפשר למצוא בממ”דים המתווספים לדירות או לבתים: הקירות מקבלים את חוזקם הודות למיצוק אחיד שמתבצע מחוץ לאתר הבנייה.דוגמא מפורסמת במיוחד ליתרונות שיש בבנייה מתועשת ניתן למצוא במלון יאס מרינה השוכן באבו דאבי: כל חדרי השירותים במלון נבנו מחוץ לאתר הבנייה והגיעו אליו כשהם שלמים ומאובזרים לחלוטין.

לפרטים נוספים על מה העלות של בניה קלהלפרטים נוספים על כמה עולה בניה קלה

בשלב זה, לאחר שינוע המרכיבים אל אתר הבנייה, הם ממוקמים לפי השרטוט האדריכלי, מחוזקים כנדרש ומחוברים אל התשתיות.חיפוי חיצוני, למשל, מותקן ישירות על גבי הקירות וכך הם משונעים בשלומותם לאתר הבנייה. באופן דומה ניתן להרכיב גם ריצוף מבעוד מועד ובכך לקצר את העבודה באתר הבנייה עצמו.בניה מתועשת נחשבת לחדשנית בישראל, אך למרות זאת איכותה אינה נופלת מבניה קונבנציונאלית רגילה.

 איך עושים בניה קלה

מאחר שהתהליך כולו מבוצע בתנאים תעשייתיים, במעין פסי ייצור, זמן העבודה מתקצר פלאים והפרויקט נמסר ללקוח המזמין בזריזות, מבלי להתפשר על איכות המוצר המוגמר. חברת מ.ע.ד.ר. נמרוד בנייה קלה ומתועשת, גאה להוביל את התחום בארץ ושמחה להציע פתרונות בניה מתועשת ללקוחותיה..

עולם הבנייה משתכלל כל הזמן, ובפרט הואצה מגמה זו בעשור האחרון. מגוון האפשרויות המוצעות לקבלנים ולאדריכלים הולך ומתרחב, ובאופן טבעי גם הלקוחות שלהם, כלומר הציבור הרחב, נהנים ממבנים איכותיים יותר. אחד המושגים שכדאי לכולם להכיר לעומק הוא “בנייה קלה” – בעמוד זה תמצאו מידע מפורט אודות השיטה, יתרונותיה, חסרונותיה והדרכים למצות את הפוטנציאל שלה, כך שגם אתם תוכלו לאמץ אותה ולהרוויח בזכותה.

האם בניה קלה באמת קלה?

בשיטה זו מרבית העבודה מתבצעת במפעל ולא באתר, וכתוצאה מכך מקוצר זמן הבנייה במידה ניכרת, ועוד יתרון שנובע ישירות מעובדה זו הוא הידידותיות לסביבה. בנוסף מתאפיינים מבנים שהוקמו בשיטה זו ברמת בידוד גבוהה מאוד וברמת גימור מרשימה. השם “בנייה קלה” נובע כך שהחלקים הינם קלי משקל, עד 50 ק”ג לכל מטר רבוע.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני